ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Τη Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 16:45, το τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του ΝΠΔΔ ΠΑΚΠΠΑ, σε συνεργασία με την Συντονιστική Επιτροπή, θέλοντας να τιμήσουν τον Ελευσίνιο Μητροπολίτη Δρυϊνουπόλεως, Παγωνιανής και Κονίτσης Χριστόφορο Χατζή, ο οποίος εκοιμήθη τον Ιανουάριο του 1973, τελεί επιμνημόσυνη δέηση στο Β’ ΚΑΠΗ Ελευσίνας.
Ο Ελευσίνιος Μητροπολίτης μετά τον θάνατο του, δώρισε στον Δήμο Ελευσίνας το κτίριο επί της Οδού Ιάκχου & Μιαούλη, το οποίο χρησιμοποιείται για την στέγαση του Β’ ΚΑΠΗ, προσφέροντας αγάπη και δημιουργικές στιγμές στην Τρίτη Ηλικία.
Η Συντονιστική Επιτροπή
Για το Ν.Π.Δ.Δ Π.Α.Κ.Π.Π.Α
Ο Πρόεδρος
Αγριμάκης Κ. Βασίλης
Related Posts