ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του Ν.Π.Δ.Δ Π.Α.Κ.Π.Π.Α του Δήμου Ελευσίνας, σε συνεργασία με την Συντονιστική Επιτροπή και των 3 παραρτημάτων του ΚΑΠΗ Ελευσίνας, διοργάνωσαν την καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη εορτή για τα αγαπημένα εγγόνια τους, στο γήπεδο Δασκαλάκη, την Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου 2018.
Μέσα σε γιορτινή και χαρούμενη ατμόσφαιρα, απολαύσαμε τα κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια, από την Μπαντίνα της Φιλαρμονικής του Δήμου Ελευσίνας, υπό την διεύθυνση του Αρχιμουσικού.
Τα εγγόνια χάρηκαν με την παιδική διαδραστική θεατρική παράσταση «Οι κορδελο… μπελάδες του Αη-Βασίλη», από την ομάδα Ζουγκλοεργαστήρι. Στο τέλος όλα τα παιδάκια χόρεψαν με την Νεράιδα, απόλαυσαν γευστικά γλυκά και έφυγαν χαρούμενα κρατώντας τα δωράκια τους, που είχαν ετοιμαστεί με πολλή αγάπη από την Συντονιστική Επιτροπή.
Παππούδες, γιαγιάδες και εγγόνια ευχήθηκαν καλή χρονιά και του χρόνου να ξαναβρεθούμε όλοι με υγεία.
Η Συντονιστική Επιτροπή
Για το ΝΠΔΔ ΠΑΚΠΠΑ
Ο Πρόεδρος
Αγριμάκης Κ. Βασίλης